Два сигнала за попаднали в беда птици са подадени в Екоинспекцията в Пазарджик

Два сигнала за попаднали в беда птици са подадени в Екоинспекцията в Пазарджик през изминалия месец. Първият е за неуспешен опит на двойка бели щъркели да си построи гнездо върху електрически стълб в град Брацигово.

РИОСВ е уведомила подателя на сигнала, че наблюденията в област Пазарджик показват, че върху този тип електрически стълбове белият щъркел успешно свива гнезда.Човешката намеса в момент на гнездене обезпокоява и прогонва птиците от района. Съгласно чл. 38 от ЗБР и на основание гореизложеното, предприемането на действия по описания случай от страна на РИОСВ не е необходимо и не е възможно.

Вторият сигнал е за намерен в двора на цех на фирма в гр. Пазарджик обикновен мишелов в безпомощно състояние. Проверка на място и оглед на птицата не установиха наранявания и/или счупвания. Мишеловът е в добро физическо състояние. На основание чл. 39, ал. 2, т. 1 от ЗБР е пуснат на свобода.

Vinkmag ad

Pz-topnews.bg

Прочети предишна

Издирват собствениците на 10 коне, пуснати безстопанствено в местност “Беглика”

Прочети следваща

Временно е спряно обслужването на граждани от КАТ, поради спиране на тока

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *