Служебното правителство пое властта

България има ново правителство. Официално в длъжност стъпи служебният кабинет, назначен от президента Румен Радев. Той ще управлява до извънредните избори на 11 юли. На церемония в Гербовата зала на “Дондуков 2” държавният глава представи структурата, състава и приоритетите на правителството, премиера Стефан Янев и министрите. Основната задача на кабинета е да организира предсрочните парламентарни избори.

“В служебния кабинет влизат доказани експерти, предприемачи и изразителите на гражданското недоволство. Той доказва, че е възможно демократи от различни цветове да надмогнат овехтели разделения и червените линии помежду си. И да се обединят около каузата за свободна и справедлива България”, заяви президентът.

С указ Радев сложи и край на 45-ото Народно събрание, което не успя да излъчи правителство.

По думите на държавния глава предстоят тежки месеци, а основната задача на новия кабинет трябва да е нормалното функциониране на държавата, провеждането на честни избори, обявявайки война на купения вот, да разкрие истината за предишното управление, доколкото е възможно в рамките на 2 месеца и да се даде увереност на българите, че страната може да се управлява честно и прозрачно”, посочи той.

Символичното предаване на властта първо е в сградата на Министерския съвет, а след това и в съответните ведомства.

 

Vinkmag ad

Pz-topnews.bg

Прочети предишна

КПКОНПИ УСТАНОВИ КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ ЗА ДВАМА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ

Прочети следваща

Община Карлово обяви начало на номинациите за Наградата на Карлово

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *