В панагюрското село Баня се провежда традиционният празник “Тодоровден по нашенски”

На Тодоровден в село панагюрското село Баня се провежда традиционният празник „Тодоровден по нашенски“. Той ще започне в 10.30 часа с карнавално шествие /парад на коне и магарета/ от входната арка на селото.

Официалното откриване на празника ще бъде на площада на селото в 11.00 часа. Традиционно ще бъде издигната конската опашка – първият символ на българската държава. Празникът ще продължи с историческа възстановка.

В 12.30 часа празникът ще се пренесе на стадиона в село Баня, където ще започнат конните състезания в следните дисциплини: надбягване с коне, надбягване с магарета, надбягване с каруци, слалом с каруци /змейка/.  Организаторите са подготвили награди за победителите в състезанията и конкурсите за най-гиздав кон, най-гиздаво магаре, най-красив кон, най-елегантна кобила, най-атрактивен участник.

Vinkmag ad

Pz-topnews.bg

Прочети предишна

Във Велинград ще бъде представена възстановка на празника “Тодоровден – бит и традиция от Чепинския край”

Прочети следваща

По повод Тодоровден в ПГСС “Царица Йоанна” в Пазарджик се провеждат демонстрации с коне

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *