Започнаха дейностите по оформянето на уширение на пътното платно в кв. „Каменица” във Велинград

Участъкът по бул. „Съединение” – от площад „ Възраждане” до този пред читалището в кв. „Каменица”  – е проблемен. Пътното платно е тясно и по него в двете посоки се движат, както автомобили, така и автобуси от градския транспорт. В същото време много хора спират по булеварда, за да пазаруват от близките търговски обекти, а снабдителите на магазините често биват глобявани от органите на реда, защото са спрели на пътното платно. 

С цел безопасността на гражданите и свеждането до минимум на вероятността от инциденти, започна подготовката за изграждането на места за спиране. Широкият тротоар се стеснява, а уличното платно респективно се разширява. Ще бъдат оформени места за временно паркиране, като така няма да се пречи на преминаващите по булеварда моторни превозни средства.

Vinkmag ad

Pz-topnews.bg

Прочети предишна

Кметът д-р Емил Кабаиванов се срещна с граждани на кв. Сушица във връзка с недоволството им към изградената приемно-предавателна станция на мобилен оператор

Прочети следваща

КС: Назначаването на Кирил Петков за министър е противоконституционно

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *